Whatsapp Destek Hattı

Koltuk tamir fiyatları tüm illerde benzer rakamlarda seyrediyor. Bu rakamlara baktığımızda oldukça uygun ve makul fiyatlar olduğunu görüyoruz. Mobilya ve koltuk takımı fiyatlarına baktığımızda verilen fiyatların son derece ekonomik olması insanları artık koltuk tamirine yönlendiriyor. Gün geçtikçe evindeki eşyaları atmak yerine onları yeniden dönüştürmeyi düşünenlerin sayısı artıyor. Bu da ev ekonomisine büyük katkı sağlıyor.

Koltuk Tamirinde Gelinen Son Nokta

Geldiğimiz noktada koltuk tamirinde en ileri teknolojinin kullanıldığını söyleyebiliriz. Fiyatlara gelince onların da son derece uygun bir çizgide seyretmesi bu avantajlı seçeneğin özellikle ev hanımları tarafından tercih edilme ihtimalini arttırıyor. Fiyatlar genelde 100 tl ile 1500 tel arasında değişiyor. Koltuklarınızın modeli, adedi, işçiliğinin zorluğu ve kolaylığı bu konuda net rakamların verilmesini sağlayacaktır. Görüldüğü gibi koltuk tamir fiyatları her koltuğun modeline göre değişim gösteriyor. örnek vermek gerekirse Chester koltuklar ile normal bir kanepe ya da düz model bir koltuğun tamiri aynı değildir. Hatta evinizdeki eski kanepeleri 100 tl ile 200 tl arasında tamir ettirebilirsiniz. Böylece yeni bir kanepe almış gibi evinizin havasının değiştiğini göreceksiniz.

Koltuk Tamirinden Neler Yapılıyor?

Koltuk tamiri denince akla birden fazla konu gelmeli. Bütün döşeme çalışmaları sıralı olarak yapılıyor. Aynı zamanda ihtiyaca göre işlem yapılıyor. Bu konuda iki seçenek bulunuyor. ya gidersiniz firmaya koltuklarınızı tamamen istediğiniz gibi değiştirmek istediğinizi söylersiniz ya da ekonomik olması bakımından onlardan nelerin değişmesi konusunda yardım istersiniz. Yani sağlam görülen yerlere dokunulmaz keyfi bir işlem yapılmaz sadece ihtiyaca yönelik çalışılır.

Koltuk tamiri denince ilk olarak iskelete bakılıyor. Uzman kişiler koltuk iskeletinizin öncelikle ahşap mı yoksa demir mi olduğuna bakıyor. Daha sonra iskeletin sağlam olup olmaması değerlendiriliyor. Sağlamsa iskelete dokunulmuyor. Sonraki aşama koltuğun ya da kanepenin süngerinin değiştirilmesidir. Sünger ya da elyaf seçimi yapılıyor ve iskeletin üstüne döşeniyor. Sünger aşamasından sonra en hassas bölüme geçiliyor. Öncelikle uygun kumaşlar seçiliyor ve ustalar tarafından koltuğa uygun şekilde dikiyor. Böylece son aşamaya yaklaşılmıyor oluyor. Son olarak hazırlanan kumaşlar koltuğa geçiriliyor. Böylelikle koltuk tamir işleminiz aşamalı olarak gerçekleştirilmiş oluyor.