Whatsapp Destek Hattı

Eskimiş olan koltuk takımlarının yenilenmesinde ve yepyeni bir takım ihtiyacında en doğru ve en karlı yol, hazır koltuk takımları almak yerine İstanbul Koltuk Döşeme işlemi yaptırmaktır. Normal standartlarına sahip olan bir takıma döşeme işlemi yaptırmak adına yaklaşık olarak 22-27 metre arasında kumaş gitmektedir. Koltuk döşemede kullanılan kumaşların metre fiyatları ise döşeme kumaşına ve dokusuna göre değişmektedir. Her türlü berjer, koltuk, kanepe, jozefin, çekyat, sandalye ve koltuk takımlarının döşeme işlemi, tamiri ve model değişimi, tamamen isteğe özel olarak yepyeni üretimlerle yapılmaktadır. Koltuk döşeme kumaş çeşitleri arasında; keten, kadife, pamuklu keten, şönil, kadife görünümlü şönil ve birçok seçenek mevcuttur.

Koltuk Kumaşı Seçimi

Kumaşı uzun süre boyunca kullanmak isteyenler sık dokunmuş olan kumaşları tercih etmelidirler. Suni kumaşlar, doğal kumaşlar ve sentetik kumaşlar olmak üzere 3 çeşit kumaş seçeneği vardır. Doğal kumaşlar arasında bulunan pamuklu, ipek, yün ve keten kumaşlar ısıya çok fazla dayanıklı değillerdir ve bakımları zordur. Naylon, polyester ve lycra gibi sentetik yapıya sahip olan kumaşlar ılık suyla yıkanmalıdır. Bu kumaşlar ayrıca kolay kolay kırışmazlar. Rayon, asetat ve viskoz gibi suni kumaşlar oldukça yumuşaktırlar ve kolayca renk atmazlar. İstanbul Koltuk Döşeme çeşitleri arasında bulunan tay tüyü kumaşlar son derece dayanıklı ve kolay temizlenme özelliğine sahip olan kumaşlardır.

Koltuk Döşeme Tavsiyeleri

  • Yastıklar yıkanabilmesi adına mutlaka fermuarlı olmalıdır.
  • Koltuk döşemelerini gerektiği zaman çıkarıp yıkayabilmek adına portatif yaptırabilirsiniz.
  • Salonlarda kullanılacak olan döşemelik kumaşların tek renk veya koyu renk olması salona daha elit bir görünüm katar ve salonda bulunan aksesuarları daha çok ön plana çıkarır.
  • Küçük mekanlarda açık renkli olan döşemeler tercih edilmelidir.
  • Ağır gramaja sahip olan koltuklar tercih edilmemelidir.
  • Modüler yani ayrılabilen koltuk sistemlerinin kullanımı çok daha rahattır.
  • Sade ve yalın olan modellerin modası hiçbir zaman geçmez.
  • Kadife ve tüylü olan kumaşların silinmesi aşamasında, son durulama suyuna sirke konması, kumaşların daha çok parlamasını sağlar.
  • İstanbul Koltuk Döşemelik kumaşların kumaş çeşitlerinin avantajları birbirinden farklıdır.