Whatsapp Destek Hattı

Günlük hayatımızın vazgeçilmezi olan, bütün günün yorgunluğunu attığımız ve evimizin en özel mobilyalarından biri olan koltuk takımları, zaman geçtikçe deforme olmaya ve eskimeye başlar. Deri veya kumaş yüzeylerinde dökülmeler ve lekeler, oturma yerlerinde çökmeler, iskelet ve ayak kırılmaları gibi birçok problem koltuk takımlarını hiç hoş olmayan bir duruma sokabilir. Hatta koltuk takımlarını kullanılmaz hale getirebilir. Tam da bu noktada Deri Koltuk Döşeme Fiyatları ve garantili döşeme hizmetleri devreye girer.

Evlerin vazgeçilmez mobilyalarından biri olan koltuk takımları, zamanla deforme olup eskimeye mahkumdur. Çünkü malzemelerin belirli bir kullanım süresi vardır. Standart olan bir koltuk takımında, kullanıma göre değişmekle birlikte, ortalama olarak 4-5 yıl sonrasında süngerlerin yenilenmesi ve derilerin değişmesi gerekir.

 

Deri Koltuk Döşeme Nasıl Yapılır?

Deri koltuk döşeme işlemi öncelikle koltukların tamamen sökülmesiyle birlikte başlayan bir süreçtir. Süngerleri ve eski kaplamaları sökülmüş olan koltukların, iskelet kontrolü de gerçekleşir. İskeleti sağlamlaştırılmış olan koltukların, eski olan kumaşları yerlerinden sökülerek yeni deri kumaşlar için kalıp olarak kullanılır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, eski kumaşların kullanımdan dolayı esneyebileceği ve yeni kalıbın olması gerektiğinden daha büyük olmasını sağlayabileceğidir. Bu ince detaya dikkat edilerek uygulama yapılmasına özen gösterilmelidir. Peki Deri Koltuk Döşeme Fiyatları ne kadardır?

Deri koltuk döşeme yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de kumaş seçimidir. Çünkü deri fiyatı etkileyen en önemli unsurlardan biridir. Metre başına 5-10 TL kar edebilmek adına garantisiz ve ucuz derilerin seçilmesi ilerleyen dönemlerde kötü sonuçlar doğurabilir. Yani işçilik ne kadar mükemmel olursa olsun, derinin kalitesiz bir malzemeden seçilmesi, koltukların birkaç ay içerisinde deforme olmasına sebep olabilir.

 

Koltuk takımları 3-4 ayda bir döşeme yapılan mobilyalar arasında değildir. Kaliteli bir malzeme ve iyi bir işçilik, döşeme yapılan koltuğun ömrünü daha çok uzatır. Çok daha kaliteli malzemelerden döşenmiş olan koltukları ömrü 10 yıla kadar bile çıkabilir. Bu yüzden yapılacak olan döşeme işlemlerinde ucuza kaçılmamalı, fiyat farkı aranmamalı, garantili seri imalatı olan deri döşemeler tercih edilmelidir. Deri Koltuk Döşeme Fiyatları uzun vadede kazanç getirmekle birlikte, vermiş olduğunuz paranın karşılığını almanızı da sağlayacaktır.