Whatsapp Destek Hattı

Oturma odalarının ve salonların tarzını kişiselleştiren unsurlar arasında koltuklarda kullanılan döşeme çeşitleri bulunuyor. Seçilen mobilyalar her ne kadar etkili olsa da, mekanların karakterini belirleyen unsurlar arasında mobilyanın kendisi değil, renk ve desenleriyle ön plana çıkan Klasik Koltuk Döşemeleri yer alıyor. Herkesin farklı zevkleri ve farklı dekorasyon anlayışları bulunuyor. Ayrıca evlerimizi dekore ederken zevklerimizin aynı sıra ihtiyaçlarımızı da göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Bunun sonucunda ise hem kişiselleştirilmiş hem de kendimize ait olan özel mekanlar ortaya çıkıyor.

Koltuk döşemesi için kumaş seçerken zevklerimizin yanı sıra mekanın özelliklerini de göz ardı etmemek gerekiyor. Oturma odasının veya salonun genişliği, kaç parça eşya bulunduğu, eşyaların hangi büyüklükte olduğu, halı ve perde gibi unsurların desenleri ve renkleri de göz önünde bulundurulması gereken noktalar arasında yer alıyor.

En Güzel Koltuk Döşeme Çeşitleri

Koltuk takımlarında birbirinden farklı olan renklerin kombine edilmesi ustaca yapılması gereken bir iştir. Renklerin gözü rahatsız etmemesi ve mekana uygun olması da oldukça önemlidir. Siyah ve sarı gibi zor renklerin bir arada kullanılması zevksiz ve göz yoran bir koltuk takımı ortaya çıkarabilir. Klasik Koltuk Döşeme işlemi yapmak isteyen kişiler, özellikle koyu renkler kullanmak istiyorlarsa siyah, gri ve sarı seçeneklerini birleştirerek daha güzel alternatifler ortaya çıkarabilirler.

En pahalı döşemelik çeşitlerinden biri olan deri, vazgeçilmez klasikler arasındadır. Aynı zamanda da tercih edilmesini sağlayan birçok özelliği de sahiptir. Kullanıldıkça güzelleşen, renklerinde oluşabilecek olan bozulmaların ona kazandırmış olduğu karakteristik özellikler ve son derece dayanıklı olmaları vazgeçilmez döşeme çeşitleri arasında yer almasını sağlıyor. Kullanılmış oldukları mekanlara asil bir hava katmaları da cabası.

Modern döşemeler kullanmak istiyor fakat klasik modellerden vazgeçemiyorsanız döşemeliği sadece ayrıntılarda kullanmaya ne dersiniz? Sade tonlarda olan kadifelik döşemeler, köşe koltuklarda ise siyah tercih edilmesi son derece klasik bir görünüme sahip olmanızı sağlayabilir. Klasik kumaşları desenlerle hareketlendirmek isteyenler ise koltukların ön yüzlerini değil, sırtlarını ve yanlarını desenli kumaşlarla kaplatabilirler. Klasik Koltuk Döşeme işleminde oldukça tercih edilen bu modeller bütün renk ve desenlerle son derece uyum sağlamaktadır.