Whatsapp Destek Hattı

Koltuk döşeme işlemi ve tasarımı, tamamen kişinin zevkine göre kullanmakta olduğu koltuk takımının bütün mobilya bileşenlerinin yenileme dekorasyonuna tabi tutulmasıdır. Tamamen kişiye özgü bir dekorasyon olmakla birlikte, yenileme ismiyle de değerlendirilmektedir. İstanbul Koltuk Döşemecileri yenileme dekorasyonu olarak ele alınmış olan koltuğun döşeme işlemini koltuk döşeme yenilemesi adı altında yapmaktadır. Koltuk döşeme ihtiyacı; herhangi bir oturma grubuna ihtiyaç duyan veya yeni oturma grubuna ihtiyaç duyan kişilerin, kendi zevklerine göre değişiklik isteyerek korunumu sağlanmış olan mobilyalara uygulanmasıdır.

Yeni bir mobilyaya göre maliyetinin çok daha ucuz olması döşemenin diğer avantajlarından biridir. Koltuk ve mobilya döşeme işleminde kişinin zevklerine göre ve dekorasyona uygun olan seçimler yapılmalıdır. Koltuk takımlarının yanı sıra sandalye, çekyat ve sehpa gibi mobilyalara da döşeme işlemi yapılmaktadır.

Koltuk Döşeme Çeşitleri

Koltuk döşeme çeşitleri, döşeme yapılacak olan modelin kumaş ve renk tercihine göre yapılmasıyla sağlanmaktadır. Mobilya iskeleti aynı kalmakla birlikte, döşemenin hangi dokuda olduğu, kumaşı, rengi ve deseni oldukça büyük önem taşır. Özellikle modern çizgilerin hakim olduğu koltuk döşemesi kumaş çeşitlerinde birbirinden farklı olan yüzlerce alternatif bulunmaktadır. Bu kumaşlarda ise genellikle moda olan desen ve renklerin kullanılması söz konusudur. İstanbul Koltuk Döşemecileri döşemenin yanı sıra mobilya aksesuarlarında da modern renklerin kullanılmasını sağlamaktadır. Kırlent veya minderler döşeme işleminde yapılacak olan kumaşın renk ve desenleriyle yoğrulmuş şekilde tasarlanmaktadır. Koltuk döşeme çeşitleri arasında modern kumaşların yanı sıra yeni trend olan poster şekline sahip olan döşemelik kumaşlar da bulunmaktadır. Sade renklerin tercihi her ne kadar çoğunlukta olsa da göz alıcı ve parlak renklerin tercihi de bir hayli yüksektir.

Koltuk Döşemede Püf Noktalar

Kolay temizlenebilir özellikleri açısından kadife kumaşların silinebilir özellikte olması tercih edilebilir özelliğini arttırmıştır. Sandalye ve masa gibi mobilya tamamlayıcı olan aksesuarlarda döşeme kumaşı seçimi kombinli bir şekilde oluşturulmalıdır. İstanbul Koltuk Döşemecileri koltuk döşemede daha hızlı, daha kaliteli ve zaman uygun tasarlama işlemi yapmaktadır. Oldukça ucuza mal olan koltuk döşeme seçeneği yaşanılan mekanlarda farklı bir atmosferin oluşumuna katkı sağlamaktadır.