Whatsapp Destek Hattı

Evlerinizde bulunan klasik ve modern koltuklar zamanla yıpranıyor. Bu durumda iki seçeneğiniz oluyor. Onları atmak ya da tamir ettirmektir. Tamir ettirmek herkese sıcak gelmiyor. Başlangıçta önyargılı yaklaşanlar Rönesans koltuk tamiri sonrasında bu yargıyı aşabiliyorlar. Klasik koltuk döşeme kumaşları, modern ve sade koltuk döşeme kumaşları sayesinde koltuklarınız yeni gibi olacaktır. Hem evinize yeni bir hava gelecek hem de yüksek maliyetlerden kurtulacaksınız.

Koltuk döşemede en beğenilen modeller arasında klasik koltuk kumaşları yer alıyor. Çünkü bu kumaşlar görünümüyle daha üst daha elit daha zengin duruyor. Bu nedenle klasik koltukları hemen gözden çıkaramıyorsunuz. Eskiyen koltuklarınızı atıp yenisini almak çok da kolay olmuyor. Bu nedenle eskiyen klasik model koltuklarınızı hemen gözden çıkarmayın. Onları geri dönüştürmek için profesyonel firmalara başvurun. Klasik koltuk döşeme kumaşları konusunda Rönesans koltuk en ileri düzeye gelmiştir. Kumaş firmalarının çoğu ile irtibatta bulunan firmamızda aradığınız bütün desen ve modelleri bulmanız mümkündür.

Koltuk Döşeme Kumaş Seçimi

Eskiyen koltuklarınızın kumaşını siz tek başınıza seçmemelisiniz. Döşeme firması elbette sizin zevkinize uygun modeller ortaya koymaya çalışacaktır. Fakat sizin bilmediğiniz konular da olacaktır. Örnek vermek gerekirse kumaş kalitesi ve çeşidi önemlidir. Bu anlamda size önerilen dokuma kumaşları tercih etmenizdir. Çünkü dokuma kumaşlar yıllara meydan okuyan dayanıklı kumaşlardır. Bu nedenle klasik kumaş seçerken dokuma olmasına özen göstermelisiniz.

Döşeme İşlemi Nasıl Gelişir?

Döşeme işlemini genel olarak tanımlamak gerekirse bir koltuğun meydana gelme sürecidir. Koltuğun iskeleti meydana geldikten sonra ona uygun sünger, elyaf gibi ürünler seçilir. Bu ürün tabana yerleştirilir. Devamından kumaş seçimi yapılır. Seçilen kumaşlar süngerin ve koltuğun tamamının etrafına yerleştirilir. Öncesinde bu konuda uzman ustalar tarafından kumaşların dikimi gerçekleştirilir. Dikilen kumaşlar koltuğa geçirilir. Böylece koltuk döşeme işlemi gerçekleştirilir. Döşeme işlemi iki şekilde karşımıza çıkıyor. Birincisi yeni imalatta, ikincisi ise tamir aşamasındadır.