Whatsapp Destek Hattı

Bugüne kadar fark etmemiş olabilirsiniz ama Desenli Koltuk Döşeme Kumaşları, duvar kaplamalarından perdelere, masa örtülerinden halılara kadar hayatımızın ve evimizin vazgeçilmez dekorasyonları arasında bulunuyor. Koltuk takımı seçerken rengi ve modeli kadar kumaşın türü üzerinde de düşünmek gerekiyor. Çünkü çoğu zaman modeli gösteren kullanılan döşemenin kumaşı oluyor. Bu yüzden koltuk takımı alınacağı zaman döşemesinin; dekorunuza ve stilinize ne derece uyacağı son derece büyük önem taşıyor.

Özellikle evcil hayvan olan veya çocuklu olan evlerin koltuk takımları, eskimeye bile fırsat kalmadan kullanılamaz hale gelebiliyor. Yırtılan koltuk döşemeleri, dolgusu çökmüş olan minderler günlerce aranılarak seçilen güzelim takımları bir anda ıskartaya çıkartabiliyor. Bu gibi durumlarda kasası sağlam olan ve ufacık bir tadilatla yepyeni olabilecek koltuk takımları, döşeme ustalarının marifetli ellerine bırakılıyor. Hem oldukça ekonomik hem de pratik olan bu çözüm son derece kullanışlı bir çözüm olarak karşımıza çıkabiliyor. Döşeme ve koltuk ustaları, kaliteli işçilik, garantili malzeme ve zanaatkarlıklarını kullanarak döşemesi eskimiş olan koltuk takımlarını bir sanat eserine dönüştürebiliyorlar.

Farklı Renk ve Desen Kombinasyonları

Koltuk döşeme işlemi için kumaş seçimi yaparken; kullanım alışkanlıklarının, ihtiyaçların, zevklerin ve en önemli ev dekorasyonunun göz önünde bulundurulması gerekiyor. Evcil hayvanınız var mı, güneş alan bir yere mi koyacaksınız, nemli ve sıcak bir yerde mi yaşıyorsunuz? Bütün bu faktörlerin hepsi, Desenli Koltuk Döşeme Kumaşları seçiminde oldukça büyük rol oynuyor.

Kumaşların dokusu kadar renklerde oldukça büyük önem taşıyor. Özellikle tek renk olmayan desenli kumaşların, dekorasyonla uyum sağlamasına dikkat edilmesi gerekiyor. Koltuk döşemelerinin dekorasyonla sağlıklı bir denge oluşturması adına, evin stilinin ve birtakım renk kurallarının göz önünde bulundurulması gerekiyor. Dekorunuzun rengi monokromatik mi, kontrast renkler mi, renk üçlüleri var mı yoksa armonik renkler mi kullanıyorsunuz?

Temizliği zor olan ve leke tutan kumaşlar hiç kullanışlı olmuyor. Kolay temizlenebilme özelliğine sahip olan desenli kumaşlar, konforlu ve şık bir yapıya sahip olabiliyor. Desenli koltuk döşemelerinde özellikle son yıllarda popüler olan bir yöntem bulunuyor. Aynı olan koltuk modelinin farklı desen ve renklerle kaplatılmasıyla birlikte elde edilen farklı kombinasyonlar, evlerin çok daha modern bir görüntüye sahip olmasını sağlıyor. Desenli Koltuk Döşeme Kumaşları söz konusu olduğunda, otantik desenlerin kullanımına da oldukça sık rastlanıyor. Üstelik bu desenler, düz renk berjerlerle kombin edilerek de kullanılabiliyor.