Whatsapp Destek Hattı

Koltuklarınızda Sigara Yanığı Nasıl Geçer ?

Rönesans koltuk olarak sizlere bu makalemizde araba koltuklarında ve evdeki oturma gruplarınızda sigara yanıklarının nasıl tamir edileceğini anlatacağız.

Evde veya arabada sigara içtiğinizde kaza eseri elinizdeki sigarayı koltukların üzerine düşürebilirsiniz. İşte bu kaza sonucunda sigara yanıkları ortaya çıkmakta ve bu büyük bir problem olarak görülmektedir. Bu konuda fazla araştırma yapmayan kişiler ise koltuk değişimine kadar gitmektedir. Tabi ilk başta sigara yanığı çözülmeyecek gibi bir görünse de biraz araştırma yaptığınızda bu büyük görünen problemin aslında ne kadar küçük olduğunu öğreneceksiniz.

Evdeki veya araçtaki koltuğunuzda oluşan sigara yanıklarını hiç bir değişim yapmadan eskisi gibi yeni bir hale getirebilirsiniz. Bu işlem için bu konuda uzman kişilerden de yardım alabilirsiniz. Bu sayede daha profesyonel bir işlem yapmış olursunuz. Tabi biz size bu yazımızda profesyonel yardım almanız yerine kendiniz bu hatayı nasıl düzeltebilirsiniz bunu anlatacağız.

Öncelikle bu işlemi kendi koltuklarınızda denemeden önce eski ve işe yaramayan bir koltuk üzerinde denemelerini yapınız. Çünkü bu işlemi ilk defa yapıyorsanız hata yapma olanağınız daha fazla. Hatayı en aza indirmek için bu denemeleri bir veya iki defa yapınız. Bu sayede daha başarılı bir operasyon gerçekleştirmiş olacaksınız.

Sabunlu temiz bez ile silme işlemi

Öncelikle temiz bir bez elde edin ve bu bezi sabunlayın. Sigara yanığının bulunduğu alanı elde ettiğiniz sabunlu bez ile iyice silin. Bu işlem sonrasında sigara yanığının oluşturduğu lekeden kurtulmuş olacaksınız. Burada en önemli nokta silme işlemini bir kaç defa tekrarlamanız. Bu silme işlemi lekeyi de iyice görmenizi sağlayacaktır.

Sigara yanığını kesme işlemi

Bez ile silme işleminden sonra iyice görünen sigara yanığını kesmeye başlayın. Bu kesme işlemini doğru şekilde yapmaya özen gösterin. Makale de bunu video olarak da ekleyeceğiz buradan da izleyerek bu işlemi doğru şekilde yapabilirsiniz. Eğer sigara yanığı çok büyük değilse bunu kesici bir alet ile kesebilirsiniz. Büyük bir yanıkla uğraşıyorsanız makas gibi bir alet de kullanabilirsiniz.

Sigara yanığını tamir etme işlemi

Bu aşamamızda kesilen lekenin yerine dışarıdan alınan macunlar koyuyoruz. Bu macunları büyük marketlerde de bulabilirsiniz. İnternette araştırdığınızda online satan firmalarda mevcut. Elinizde bu ürünün olduğunu düşünerek anlatmaya devam ediyoruz. Elde ettiğiniz bu macunun kestiğiniz lekenin alanına iyice ekleyerek doldurma işlemini gerçekleştiriyoruz. Doldurma işlemini yaptıktan sonra iyice üstüne bastırarak ezme işlevinde bulunuyoruz.

Son olarak kapattığımız macunu boyuyoruz. Burada tabi ilk önce koltuğumuzun renginde bir kumaş boyası elde etmek. Özellikle kaliteli bir kumaş boyası almaya dikkat ediniz. Piyasa satılan bir çok Çin üretimli ürünler mevcut. Bu boyalar uzun sürelerde solma gibi sorunlarla sizi karşı karşıya bırakabilir. Bu yüzden biraz daha fazla ücret ödeyerek daha kaliteli bir ürün almaya özen gösteriniz.

Eğer koltuğunuzdaki sigara yanığı çok büyükse tabi bu durumda daha kaliteli olması için buraya yamada yapabilirsiniz. Koltuğunuzun aynı renginde bir kumaş bularak bu alanı kapatabilirsiniz.

Tüm aşamaları gerçekleştirdiğinizde sigara yanığından da kurtulmuş oluyorsunuz. Eğer bu aşamaları yapabilmekte zorlanıyorsanız profesyonel yardım almanızı tavsiye ederiz.Ama bunu ilk önce işinize yaramayan koltuklarda deneyerek sizde bu alanda profesyonelleşebilirsiniz. Koltuk değiştirmek yerine bu şekilde tamir etmek ekonomik açında da sizi oldukça kara geçirecektir.

Bu koltuk tamiri işlemimizi ilgili videolarımızdan da izleyerek denemelerde bulunabilirsiniz. Sormak istediğiniz soruları veya deneme sonuçlarınızı iletişim bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Bir sonraki makalemiz olan "Koltuk Kaplatmaya Karar Vermeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler!" okumak için buraya tıklayınız.